Mogamedxhi Nurov, siguron medaljen e artë për Maqedoninë në Lojrat Mesdhetare

-

Magomedxhi Nurov solli medaljen e parë të artë për Maqedoninë në Lojërat Mesdhetare, të cilat aktualisht po zhvillohen në Oran të Algjerisë. Në sfidën finale të kategorisë deri më 97 kg, shënoi fitore dramatike ndaj mundësit turk Feyzullah Akturk me 4-3.

Lufta ishte super-interesante, pasi që Akturk kishte epërsi me 0-3, mirëpo në vazhdim Nurov tregoi klasin e tij. Menjëherë pas pushimit të shkurtër, mundësi i naturalizuar i Maqedonisë, reduktoi rezultatin në 2-3, duke dhënë goditjen përfundimtare në sekondat e fundit.

 

 

Nurov arriti të vendoset pas shpinës së mundësit turk dhe me një shtrëngim të madh, fitoi dy pikë për triumfin final dhe medaljen e artë. Për Nurovin, kjo është medalja e dytë e artë në Lojërat Mesdhetare për Maqedoninë, duke përsëritur suksesin e vitit 2018 në Tarragona.

 

 

Në kohë të njëjtë është medalja e dytë për mundësit e Maqedonisë në Algjeri, pasi pak orë më parë Egorov fitoi medaljen e bronztë.

 

 

 

 

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...