Sela, Apasievi, Taravari dhe Bacevi Rusofil kundër Arber Ademit

-

Kryetari i partisë pro-ruse në RMV, Janko Baçev ka kërcënuar deputetin e BDI-së Arbër Ademi pas ngjarjeve që ndodhën ditë më parë në Kuvend. Në një postim në rrjetet sociale Baçev ka thënë se do të dëshironte shumë që të ishte në vend të Milloshoskit, njofton indeks.mk

Ai më tutje ka thënë se poqëse do të ishte aty në vend të Milloshoskit do ta bënte deputetin e BDI-së, Arbër Ademi të notonte në patos.

“Do të doja shumë të isha në kuvend në vend të Milosovskit, kështu që në fillim të shohim nëse Arbër Ademi di të notojë në patos!”, ka shkruar Janko Baçev.

Për më tepër partia e Baçev ka lëshuar edhe një reagim zyrtarë nga ku thonë se atë natë sigurimi është dashur ta tërheq zvarë Ademin.

“Për Maqedoninë e Bashkuar është e rrezikshme sjellja e sigurimit parlamentar, i cili gjatë gjithë kohës vetëm në heshtje e ka përcjellë ngjarjen, ndonëse në fillim Ademi është dashur të nxirret nga salla siç e kërkonin protokollet e sigurisë për të vepruar në situate të tilla. Qytetarët e Republikës së Maqedonisë presin përgjigje dhe përgjegjësi për këtë sjellje të sigurisë parlamentare, e cila është qind për qind e përbërë nga shqiptarë. Ndryshe, përsëritet praktika e vjetër se rregulloret vlejnë për maqedonasit, por jo për shqiptarët”, thuhet në reagimin e partisë së Baçevit./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...