Serena Uiliams, ndalet nga francezja Harmoni Tan

Serena Uiliams, është eliminuar nga turneu më i madh i tenisit “Uimbëlldon”.  Amerikania 40 vjeçare u mposht nga francezja Harmoni Tan me rezultat 2-1 në seta. Seti i parë i takoi francezes e cila arrit të fitoj në taibrek me shifrat 7-5. Uilliams shkelqeu në setin e dytë, ku fitoi bindshëm me rezultat 6-1.

Dhe në setin vendimtar u zhvillua lojë interesante, ku Harmoni Tan arriti përsëri të fitojë në “tai brejk” me rezultat 7-6. Kështu njëra nga tenistet më të mira në botë, Serena Uiliams, u eliminua në raundin e parë të Uimbëlldonit. /Indeksonline/