Shaqiri:Si të përshpejtohet përparimi në arsim deri në vitin 2030 është tema kryesore e takimit ministror që po mbahet sot dhe nesër në Paris

-

Në takimin e sotëm iu referova aktiviteteve të ndërmarra nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut për të siguruar vazhdimësinë e procesit arsimor gjatë pandemisë, ndryshimet që filluan në periudhën e krizës shëndetësore me qëllim të përmirësimit të cilësisë së sistemit arsimor kombëtar. si dhe për planet e ardhshme në lidhje me realizimin e këtij qëllimi.

Takimi përgatitor ministror në Paris përpara Samitit të UNESCO-s për Transformimin e Arsimit i paraprin Samitit të Transformimit të Arsimit, i cili do të mbahet në shtator të këtij viti në selinë e UNESCO-s në Nju Jork, me qëllim mobilizimin e aktorëve kryesor social në çdo vend për të përcaktuar një drejtim të ri për zhvillimin e arsimit.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...