Skandaloze/ Zbulohet arsyeja se pse Milloshovski inskenoi incidentin në Kuvend!

-

27.06.2022, ishte data kur në Kuvendin e Maqedonisë, respektivisht në sallën ku po mbahej mbledhja e Komisionit për Çështje Evropiane ndodhën skena të papërshtatshme të provokuara nga opozita, konkretisht nga deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski.

Nëse shikojmë njoftimet zyrtare të bëra nga gjykata, në të njëjtën ditë deputeti në fjalë, është dashur të paraqitet në gjykatë në cilësinë e të akuzuarit në rastin “Moqnik”, njofton indeks.mk

Kur bën ndërlidhjen e të gjitha ndodhive në Kuvend dhe e lidhë të njëjtën me faktin se deputeti atë ditë është paraqitur para gjykatës rezulton se “incidenti” në Kuvend ka qenë I qëllimshëm dhe ka pasur për qëllim defokusimin e opinionit dhe mediave.

Për të mos u marrë mediat dhe opinion me gjykimin e Milloshoskit, ky i fundit inskenoi një grackë në Kuvend por pjesë e të cilës u bënë edhe deputetët shqiptarë, Halil Snopçe e Elmi Aziri nga ASH-ja.

Pas incidentit, deputeti respektivisht kryesuesi i Komisionit, Arbër Ademi ka akuzuar opozitën shqiptare se është bërë patericë e VMRO-së dhe Levicës./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...