Sot moti me diell dhe i ngrohtë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri në 38 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me temperatura mbi 30 gradë celsius.