Karlos Sainz dominoi provat e dytë të lira në “Silverstoun”

-

Piloti spanjoll i Ferrari, Karlos Sainz, ka dhënë kohën më të shpejtë në sesionin e dytë të provave të lira, të zhvilluar në pistën “Silverstoun”.

Spanjolli dha kohën 1’28”942, ndërkohë që sesioni i parë u zhvillua në një pistë të lagur, si pasojë e shiut. I dyti sot u rendit Luis Hamilton me Mercedes, i karikuiar nga fakti që garon në shtëpinë e tij.

I treti një tjetër britanik, Lando Norris me “MekLarenin”, që la pas Maks Verstapen me “Red Bull”-in. Vetëm i pesti Sharll Leklerk me makinën tjetër “Ferrari”. Ai ishte gati gjysmë sekondi më i avashtë se shoku i skuadrës. Në “top-10” u renditën edhe Alonso, Perez, Rasell, Rikiardo dhe Stroll.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...