zv/Ministri i Brendshëm Bushi: Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, përkrahës i fuqive progresive

-

Zëvendësministri i Brendshëm Nazim Bushi: përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka shkruar se kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është një nga përkrahësit më të mëdhenjë të fuqive progresive në vend.

Ky është postimi i plotë i Bushit:

Më gëzon fakti që me Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut udhëheqë një profesionist siç është z. Talat Xhaferi.

Dështimi i mocionit ndaj tij mbrëmë në Kuvend ishte një alarm i qartë për të gjithë se fuqitë progresive ngadhënjyen dhe vazhdojnë të udhëheqin me vendin.

Bashkë me z. Xhaferi na presin edhe shumë punë të mëdha për të bërë dhe të gjithë neve bashkë pa dallim përkatësie etnike, fetare apo ngjyrimi politik, na presin ditë edhe më të mira.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...