Alkaraz, Gjokoviç dhe Siner, kalojnë në raundin e katërt

-

Novak Gjokoviç avancon në raundin e katërt të Grand Slam të Uimbëldonit, turneu më i rëndësishëm i fushave me bar që po zhvillohet në Londër. Tenisti serb fitoi 3-0 ndaj patriotit të tij Kecmanoviç. Në raundin e katërt shkon edhe spanjolli Karlos Alkaraz, që mundi po 3-0 gjermanin Otte.

Më tej avancon edhe italiani Janik Sinner, numri 10 në botë, që mundi 3-0 amerikanin Xhon Izner, ndërsa belgu David Gofin eliminoi franezin U.Humbert. Një biletë për më tej sigurojnë edhe amerikanët T.Paul, J.Sock dhe F. Tiafoe.

Në konkurencën e femrave, spikat fitorja e tunizianes Ons Zhabeur, numri 3 në botë, që mundi 2-0 francezen D.Parry. Eliminohet ish-numri 1 në botë, tenistja gjermane Anxhelik Kerber, që u mund 2-0 nga belgia Elise Mertens. Në kohë të njëjtë eliminohet edhe numri 5 në botë, tenistja greke Maria Sakeri, që u mund 2-0 nga gjermania T. Maria.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...