Reali sjell vendimin final rreth fatit të Asensios

-

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, skuadra e Real Madridit vendosi të mos i ofrojë një marrëveshje të re mesfushorit ofenziv, Marko Asensios. Tani Asensio duhet të vendosë nëse ai tani duhet të insistojë të largohet nga klubi apo të mbyll kontratën deri në fund.

Kontrata e mesfushorit 26-vjeçar me Madridin skadon në fund të qershorit 2023. Kujtojmë se Asensio është pjesë e Real Madridit që nga viti 2015 dhe gjatë kësaj kohe, ai zhvilloi 235 ndeshje, në të cilat shënoi 49 gola dhe prodhoi 24 asiste, në të gjitha garat.

Sipas portalit “Transfermarkt”, vlera e lojtarit është 40 milionë euro. /abcnews.al/

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...