Me pesë medalje, ekipi i xhudos niset drejt Kosovës

-

Ekipi kosovar i xhudos i ka mbyllur garat në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, ndërsa tani kanë marrë rrugën drejt kthimit në Kosovës.

Edhe kësaj radhe sukseset nuk munguan për xhudistët kosovar, të cilët arritën të fitojnë plot pesë medalje nga ky sport, nga të cilat tre ishin të arta dhe dy të bronztë. E arta Olimpike, Distria Krasniqi, arriti që në kategorinë e saj deri në 52 kilogramë të fitojë medaljen e artë, njëjtë sikurse Laura Fazliu në kategorinë deri në 63 kilogramë, dhe Loriana Kuka në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Ndërkaq, me medalje të bronztë nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” rikthehen Akil Gjakova, i cili garoi në kategorinë deri në 73 kilogramë, dhe xhudistja Flaka Loxha, e cila garoi në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...