Pronari i Çellsit pret lejën e trajnerit që të blejë Ronaldon?!

-

Sipas “The Sun”, Bordi i Mançester Juanjtedit është i vendosur të qëndrojë të refuzojë të shesë Kristiano Ronaldon, edhe pse ylli portugez këmbëngul se ata duhet t’i japin dritën jeshile çdo oferte ‘të pranueshme’. Dhe kjo mund të bëjë që pesë herë fituesi i Topit të Artë t’i bashkohet rivalëve të “Djajve të Kuq”, skuadrës së Çellsit, i cili përfundoi i treti sezonin e kaluar – dhe për këtë arsye mund t’ ofrojë portugezit futbollin në Ligën e Kampionëve.

Trajneri i Bluve, Tomas Tushel është në kërkim të një sulmuesi të ri pas huazimit të Romelu Lukakut për një sezon te Interi. Kjo i la “Blutë” me Timo Verner dhe Kai Havertz, si lojtarët e vetëm që mund të luajnë vërtet në vijën e parë të sulmit në skuadër.

Pronari i ri i Çellsit, Todd Boehli u takua kohëve të fundit me agjentin e Ronaldos, Horhe Mendes, për të diskutuar një mori temash, duke përfshirë një lëvizje të mundshme për ikonën sportive.

Tani Boehli thuhet se do të takohet me trajnerin gjerman për të diskutuar nëse Ronaldo përshtatet në skemat e tij dhe mund të transferohet në “Stemford Brixh”.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...