Dy klubet e njohura në “luftë” për spanjollin Isko

Skuadra e Romës është futur në garë për lojtarin spanjoll të Real Madrid, Iskon. Siç raportojnë mediat spanjolle, drita jeshile mund të vijë javën e ardhshme.

SIpas të përditshmes “Gazzetta dello Sport”, prej disa kohësh nuk është më në planet e “Los Blancos”, ku lojtari kërkon hapësira për të luajtur dhe një vend titullari. Horhe Mendes, i cili është agjenti i Hoze Mourinjos dhe vet Isko-s, garanton për operacionin.

Njukasëll gjithashtu është i interesuar pas Iskon, por fantazisti spanjoll do të preferonte Romën si destinacionin e tij të ardhshëm.