(FOTO) A po thotë Mickoski që Aleanca e Selës deshi ta vrase atë? Skenar apo e vërtetë?

-

VMRO-DPMNE-ja dhe Aleanca për Shqiptarët të ndihmuar nga Levica fashiste e Apasievit po inskenojnë konflikte ndëretnike?!

Ky koalicion duket se kërkon me çdo kusht destabilizimin e vendit në periudhën historike kur jemi më afër se kurë të marrim datën për fillim të bisedimeve.

Të shtëna armësh janë dëgjuar gjatë përleshjes mes protestuesve maqedonas të nxitur nga VMRO-DPMNE dhe Levica mes grupit të qytetarëve shqiptarë që ndodheshin në sheshin Skendërbeu.

Informacionet e Indeks.mk thonë se personi gjuajti me armë në ajër është aktivist i madh i Aleancës dhe vëlla kryetarit të degës së ASH-së në Shkup, parti kjo e cila ndanë pushtetin lokal me VMRO-në që mbështet protestuesit.

Personi është arrestuar, por menjëherë Mickoski theksoi qe ky person me të cilin është në koalicion si larti, ka dashur ta vrasë atë, gjë që është gati e pabesueshme në rast se nuk bëhet fjalë për skenarë të parapërgaditur për të nxitur konflikt ndëretnik.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...