Futsal Shkupi, mëson kundërshtarët në garat evropiane

-

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për fazën e grupeve në raundin eliminator dhe atë kryesor për edicionin e ri në Ligën e Kampionëve në futsal.

Si kampion i Maqedonisë së Veriut, dhe që është e në vendin e 21-të në renditjen e fundit të UEFA-së, Futsal Shkupi, në mënyrë direkte u gjet në shortin për raundin kryesor (Main Round) apo në mesin 32 skuadrave më të mira në Europë.

Në turneun që do të zhvillohet prej 25 deri më 30 tetor të këtij viti në Shkup, nën organizim të Fustal Shkupit, do të marrin pjesë:  kampionin e Çekisë, FK Chrudim, si dhe fituesit e grupit preliminar “G” (Tirana – Shqipëri, Diferdanzh – Luksemburg, APEOL – Qipro dhe Belfast United – Irlandë e Veriut) dhe Grupit preliminar “H” (Luçenec – Sllovaki, Blue Magic Dublin – Irlandë e Veriut, Kosmos Talin – Estoni dhe Cardiff – Uells).

Fituesi i këtij grupi, do të siguroj një vend në mesin e 16 ekipeve më të mira në Europë, apo “Elitte Round”.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...