ASH-ja dhe Kasami vazhdojnë ti mashtronjë shqiptarët, në fshehtësi vazhdojnë bashkëpunimin me VMRO-në

-

Edhe pse dje zyrtarisht nëpërmes një conference për shtyp Vjollcë Berisha nga Aleanca për Shqiptarët tha se kryesia e partisë ka marrë vendim për prishjen e koalicionit me VMRO-në një gjë e tillë rezultoi mashtrim mbi mashtrim për shqiptarët nga ana e ASH-së.

Mashtrim i ri sepse ajo njëherë i mashtroi duke u thënë se nuk ka kurfar lidhje dhe kurfar koalcioni me VMRO-në dhe tash kinse po e prishin “lidhjen” që deri dje ishte sipas tyre nuk ekzistonte, por që në fakt ekzistonte.

Edhe pse dje u tha se koaliconi po prishet ajo nuk ndodhi sepse janë zyrtarët e ASH-së që mbajnë të gjallë lidhjen me VMRO-në.

Kështu, është nënkryetari Arben Taravari që edhe pas vendimit për prishje të koalicionit vazhdon të mos i shkarkojë drejtorët e VMRO-së të emëruar pikërisht pas lidhjes së koalicionit dhe fitores me votat e VMRO-së.

Mashtrimin e vazhdon edhe nënkryetarja e qytetit të Shkupit, Bujare Abazi e cila edhe përskaj vendimit për prishje të koalicionit nuk ka dhënë ende dorëheqje në Qytetin e Shkupit

Për më tepër, shqiptarët vazhdon ti mashtroj edhe kryetari i Lëvizjes Besa, respektivisht kryetari I Tetovës I cili me të ardhur në komunë e ka shpërblyer VMRO-në e Mickoskit me një pozitë drejtori.

Mbështetësit e Kasamit mbrëmë vërshuan rrjetet duke pyetur të parin e Tetovës se pse nuk e shkarkon drejtorin në fjalë.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...