Ende nuk është zbardhur se kush i vuri flakën kamionëve në Zubin Potok

-

Një ngjarje e rënë me elemente kriminale, ndodhi pothuajse një javë më parë në mes të fshtarave Çabër dhe Zupç.

Këtu, iu vu flaka dy kamionëve te një kompanie të cilët po kryenin punime në këtë zonë.

Se kush e bëri këtë akt nuk është zbuluar ende, ndërsa polica dhe prokuroria qëndrojnë mbyllur në dhënien e detajeve për këtë rast.

Pavarëisht ngjarjes së rëndë, puna në zbatimin e këtij projekti në zonën veriore të vendit po vazhdon.

Por, kjo po bëhet nën masa të shtuara të sigurisë.

Mbase këto masa sigurie janë edhe për shkak të rëndësisë së projektit që po zbatohet, e që i përket infrastrukturës kritike të shetit, prandaj edhe mbahet si i klasifikuar.

Në lidhje me këtë projekt dhe ngjarjen me premisa kriminale në veri, RTV Dukagjini i ka drejtuar pyetje edhe Ministrisë së Punëve të Brenshme.

Por, as kjo ministri nuk ka kthyer përgjigje.

Ndërkohë, sipas Fadil Kajtazit, që është ekspert i sigurisë, rëndësia e këtij projekti që konsiderohet si i klasifikuar, ka mundur të nixt strukturat kriminale që të bëjnë verpime të tilla.

Fadil Kajtazi, ekspert i sigurisë

Ai shton se të gjitha grupet kriminale në veri, dirigjohen nga Beogradi.

“Me datë 2 korrik, gjatë kohës kur ishin parkuar në këtë pjesë, dy kamionë u dogjën tëresisht”,ka thënë eksperi i sigurisë Fadil Kajtazi.

Pronarët e këtyre mjeteve, në të njetën ditë, folën për televizionin Dukagjini sesi ishin ditët e para të punës.

Të njejtit, nuk u lejuan të flasin dy ditë më vonë për të njejtin situatë.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...