Ajaksi firmos me holandezin e Totenhamit

-

Stiv Bergvijn është zyrtarisht lojtari më i ri i Ajaksit. “Harkëtarët” kanë gjetur akordin me londinezët, të cilët kanë hequr dorë nga shërbimet e 24-vjeçarit pas 3 sezonesh. Gjithsesi, një lëvizje e tillë nuk është pritur mirë nga tifozët e PSV-së, pasi Bergvijn ka dal nga akademia e Aindhoven dhe tashmë do të udhëtojë në “Philips Stadion” si rival “i betuar”.

Bergvijn luajti për 6 sezone si profesionist në radhët e PSV dhe numëron 149 ndeshje dhe 31 gola, ndërsa në “ishull” me Totenham, holandezi u prezantua në 83 ndeshje dhe realizoi 8 gola. Gjithashtu numëron 22 ndeshje dhe 6 gola me Holandën.

Stiv i bashkohet kampionëve të Eredivisionit për të pasuar të larguarin drejt Dortmund, Sebastian Haller dhe tani do të luajë për skuadrën e qytetit të tij të lindjes, Amsterdam.

The post Ajaksi firmos me holandezin e Totenhamit appeared first on Alsat.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...