Akademia Pandev zbarkon në Poloni, gati për sfidën me Legia-n

-

Skuadra e “Akademia Pandev”-it, gjatë ditës së enjt, do të përballet me skuadrën e Legia Gdanjskut në raundin e parë preliminar të Ligës së Konferencës. Në stadiumin “Polsat Plus Arena”, Akademia Pandev vjen si autsajder, por me ambicie të forta për të garuar.

Ekpsedita e skuadrës nga Strumica zbarkoi sot në Polonia, ku do të ketë kohë të mjaftueshme për t’u ambientuar dhe përgatitur në Gdanjsk. Me foto në rrjetet sociale, klubi ka konfirmuar se tashmë ka arritur në këtë qytet polak dhe pritet që pas akomodimit, sonte të zhvillojnë një seancë të lehtë stërvitore.

Legia do ta presë Akademinë Pandev të enjtën në orën 20:15, ndërsa ndeshja e kthimit pas shtatë ditësh është planifikuar në orën 17:00, në qendrën stërvitore të Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), “Petar Miloshevski”.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...