Barcelona gradon Pedrin, e fut në “lëkurën” e Iniesta-s

-

Pedri Gonzalez do të mbajë numrin ‘8’ sezonin e ardhshëm. Ishte një sekret i hapur, që futbollisti kanarian do ta merrte atë numër. Në fakt, edhe faqja e tij e krijuar së fundmi shoqërohet nga ai dhe autografet e fundit që tashmë ka nënshkruar me “8”.

Barça ka zyrtarizuar këtë të premte një video me mesfushorin e veshur me “lëkurën” e re. Një numër mitik ‘8’ në klubin katalanas. I fundit që e veshi atë ishte Dani Alves në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar.

Më parë, Miralem Pjanic. Por nëse mendojmë për dikë emblematik në historinë e fundit të entitetit me atë numër të gdhendur në anën e pasme, ai është Andrés Iniesta.

Futbollisti nga Fuentealbilla bëri magji të pastër me atë numër në shpinë. E vërteta është se te Pedri shumë shohin një trashëgimtar, një futbollist që i ngjan Iniesta në lëvizjet e tij elegante në fushë.Legjenda si Zhuli, Stoiçkov, Koku, Amor apo Albert Sellades e kanë mbajtur gjithashtu këtë numër.

 

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...