Çellsi, dy përforcime në mbrojtje deri në fund të javës

Matijs de Ligt dhe Natan Ake, këto janë dy objektivat e Çellsit për repartin e mbrojtjes për sezonin e ardhshëm.

Sipas të përditshmes “Standard”, trajneri i Çellsit, Tomas Tushel dëshiron të rregullojë këtë repart të ekipit sa më shpejtë të jetë e mundur dhe shpresojnë që të ndodh deri në fund të kësaj jave.

Klubi londinez po kryen negociata si me Juventus ashtu edhe me Man. Sitin,  dhe po nxiton të përcaktojë të ardhmen e tyre.