Muriqi arrin në Belgjikë, gati firma me Klub Brizh

-

Aventura e sulmuesit kosovar, Vedat Muriqi, te Lazio ka përfunduar. Sipas raportimeve të fundit, Muriqi mund të konsiderohet lojtari më i ri i Klub Brizh, pasi ky i fundit ka arritur akord me Lacion për shërbimet e sulmuesit kosovar.

Tani, sipas gazetarit belg, David Va nden Broeck, Muriqi ka arritur në Belgjikë, ku do të nënshkruajë kontratën e tij me Klub Bruzh. Muriqi ka arritur në aeroportin e Zaventem, dhe tani është i gatshëm që të lë pas vete periudhën e vështirë te skuadra e Lacios.

Testet mjekësore janë caktuar, dhe pas tyre do të pasojë nënshkrimi i një kontrate që do ta mbajë Muriqin te Klub Brizh për katër vitet e ardhshme.

 

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...