Tërmet në Gjermani, lëkundjet ndihen edhe në Zvicër

-

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballësh ka goditur Gjermaninë rreth orës 13:47, sipas kohës lokale, të shtunën.

Epiqendra e tërmetit ishte në qytetin gjerman Albstadtit, ndërsa lëkundjen u ndien edhe në të gjithë Zvicrën gjermanishtfolëse, raporton Blick, transmeton Portali Dukagjini.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej tetë kilometrash.

Të dhënat sipas EMSC-së, rreth termetit të ndodhur në Gjermani

“Ky tërmet është ndierë në pjesë të mëdha të Zvicrës, Ky tërmet duhet të ishte ndjerë në pjesë të mëdha të Zvicrës. Dëme të vogla janë të mundshme herë pas here në një tërmet të kësaj magnitudë afër epiqendrës”, ka thënë shërbimi i tërmeteve në Cyrih të Zvicrës.

Në Twitter mund të lexoni shumë raporte nga përdoruesit që vunë re gjithashtu tërmetin, nga Shtutgarti  në Zvicrën lindore.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...