U rrëzua gjatë koncertit, Carlos Santana anulon performancën e radhës pak minuta para se të dilte në skenë

-


Tre ditë pasi u rrëzua gjatë mesit të një shfaqjeje në Michigan, legjenda e rockut, Carlos Santana shtyu koncertin e tij të kthimit në Noblesville të Indiana, vetëm pak minuta para se të dilte në skenë.

Santana, 74 vjeç, po përgatitej të luante në Qendrën Muzikore Ruoff të premten (8 korrik) kur u mor vendimi për të shtyrë performancën, sipas USA Today.

Artistët e hapjes, Earth, Wind & Fire, sapo kishin përfunduar setin e tyre kur publiku u informua se Santana ende nuk ndihej mjaft mirë për të performuar.

Shfaqja fatkeqe e së premtes në Indianapolis ishte planifikuar të ishte e para e tij që nga rrëzimi i artistit në skenë në Pine Knob Music Theatre në Michigan të martën, shkruan DailyMail.

Ai ishte në mes të setit të tij kur u rrëzua, sipas dëshmitarëve dhe disa videove të shpërndara në mediat sociale. Ai u shtrua në spital për një kohë të shkurtër dhe u diagnostikua me dehidrim dhe lodhje nga nxehtësia.

Ekipi i Santanas më pas anuloi menjëherë shfaqjen e planifikuar të së mërkurës në Burgettstown të Pensilvani.

Ekipi i artistit legjendar muzikor nuk po rrezikon pasi vazhdoi të shtyjë gjashtë koncertet e tij të ardhshme ‘për shkak të kujdesit të madh për shëndetin e artistit’, tha menaxheri i tij, Michael Vrionis nga Universal Tone Management të premten në mbrëmje.

Turneu Miraculous Supernatural ka ende 19 data të tjera të mbetura deri më 27 gushtit në Tampa, përpara se grupi të kthehet në Las Vegas për rezidencën e tij në House of Blues.

Vetëm dhjetorin e kaluar, muzikanti Smooth anuloi një numër shfaqjesh në Las Vegas pasi iu nënshtrua një procedure të paspecifikuar dhe të paplanifikuar të zemrës.

Data e ardhshme e planifikuar e turneut është të shtunën, 9 korrik, në Qendrën Muzikore Riverbend në Cincinnati të Ohios dhe ende nuk ka një njoftim zyrtar nëse do të anulohet. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...