Zija Merxhani, rikthehet te skuadra e Struga Trim Lum

-

Zija Merxhani rikthehet në një fushë të njohur dhe në sezonin e ri do të veshë fanellën e skuadrës së Struga Trim Lum. Mbrojtësi i majtë nuk kishte mundësi për të vazhduar kontratën me skuadrën e Shkëndjës, andaj vendosi që të firmos për skuadrën strugane.

Futbollisti 26-vjeçar ishte pjesë e Struga Trim Lum deri në vitin 2019, kur vendosi të kalonte te kampionët e atëhershëm në fuqi të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë.

Struga Trim Lum ka angazhuar disa emra të njohur, ndërsa së shpejti duhet të nënshkruajë marrëveshje bashkëpunimi edhe me një portier boshnjak.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...