I ‘droguan’ dhe grabitën, partnerja e futbollistit Federico Valverde rrëfen makthin që përjetuan gjatë pushimeve në Ibiza


Partnerja e Fede Valverde, Mina Bonino, ka zbuluar makthin që pësoi çifti gjatë pushimeve, gjatë kohës që ata kaluan në Ibiza në fund të qershorit.

Bonino pretendon se ata kanë qenë në mënyrë të pavullnetshme nën ndikimin e drogës apo alkoolit dhe ia kanë grabitur rreth 10 mijë euro.

“Na u tha se ushqimi mund të ishte helmuar nga shefi i kuzhinës, kështu që na çuan në spital për analiza të substancave”, ka rrëfyer Bonino në Instagram.

Foto: Screenshot/Instagram

“Kur mbërritëm në shtëpi, kuzhinieri ishte tashmë aty, më tha në atë moment se kishte vetëm një çelës dhe se do ta merrte me vete, që të nesërmen në mëngjes të hanim mëngjes pa na shqetësuar”.

“Të nesërmen nuk munda as të ngrihesha”, vazhdoi Bonino.

“I dërgova një mesazh Leslie që të merrte djalin tim sepse nuk mund të bëja asgjë.

Foto: Screenshot/Instagram

“U ndjeva shumë keq, por mendova se kjo ishte për shkak se jam pak e turbullt dhe jam në një gjendje shumë të keqe fizike”.

“Brenda orës zbres poshtë dhe shoh tre valixhet e mia në dhomën e ndenjes. Kishte rrokullisje të miat të shtrira përreth dhe Leslie po rregullonte gjithçka”.

“Ajo më tha: “A po kërkonit diçka?” Meqenëse nuk isha ende esëll, duhet të kem qeshur, nuk kuptova asgjë”.

“Kur ishim gati të niseshim për në plazh, thashë: “Do të marrë pak para. Hapa portofolin dhe pashë se ishte bosh”.

Foto: Screenshot/Instagram

“Pastaj u shfaq shefi i kuzhinës dhe më tha se kur mbërriti pa gjithçka në rrëmujë”.

Për ta shtuar dyshimin, shefi i kuzhinës la punën dhe u largua nga shtëpia.

“Unë nuk dua të vazhdoj me shërbimin. Nuk jam rehat me njerëzit që punojnë në agjenci sepse kjo ndodh gjithmonë me ta”, tha Bonino.

“Agjencia erdhi. Ata bënë një performancë të bukur ku na thanë se ushqimi mund të ishte helmuar sepse menduan se ishte shefi i kuzhinës, kështu që na çuan në spital për analiza të substancave”.

Testet do të tregonin nëse ajo kishte kokainë, marihuanë, ekstazi, amfetamina apo antidepresantë në gjakun e saj, por ajo rezultoi negative për gjithçka.

Fede Valverde dhe Mina Bonino u detyruan të zhvendoseshin pas ngjarjes fatkeqe dhe siguria u forcua pasi ata qëndruan në Ibiza për dy javë të tjera. /Telegrafi/