Marina Busols sjell përmbysjen e madhe në tenis

-

Marina Basols bëri një ndër përmbysjet më të mëdha në sportin e tenisit, për të festuar në gjysmëfinalen e sfidave eliminatore të vlevshme për shortin e raundit kryesor të turneut në Budapest.

Tenistja spanjolle ishte gati të humbiste sfidën, pasi humbi setin e parë me 0-6, ndërsa në të dytin ishte në disvantazh pran rezultatit 0-5. Dhe në rezultatin 0-30, në favor të kundërshtares, filloi kthesa e madhe e tenistes Basols.

Asaj iu desh të shpëtojë tri pikë të fitores të kundërshtares së saj, në setin e dytë, për të arritur fitoren në fund me rezultat 7-5 dhe për të barazuar rezultatin në 1-1 në sete. Ndërkohë në setin e tretë, vendimtar, shënoi fitore me rezultat 6-4 ndaj bjelloruses Julia Hatuka.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...