Dinamo Zagrebi mirëpret FC Shkupin më 19 korrik në Zagreb

-

Pasi që kaluan pengesën e parë në kualifikimin e Ligës së Kampionëve, FC Shkupi, nga nesër duhet të nisin analizat serioze të lojës dhe ecurisë në të dyja ndeshjet me Linkolnin, sepse tashmë e pret një përballje e madhe në raundin e dytë eliminator.

Më 19 korrik (e martë), skuadra nga Çairi do të përballet me kampionin kroat Dinamo Zagreb,  në sfidën e parë nga dy ndeshjet e raundit të dytë kualifikues të kompeticionit më të fortë evropian.

Do të jetë rikthimi i trajnerit Goce Sedlloskit në stadiumin “Maksimir”, por edhe një duel i reprezentuesve të Maqedonisë, Arian Ademit dhe Stefan Ristovskit ndaj kampionit të Maqedonisë. Takimi në Zagreb është planifikuar të fillojë në orën 21:00.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...