Dy skuadra të NBA-s, në “luftë” për të marë firmën e Kevin Durantit

-

Sipas mediave amerikane, e ardhmja e Kevin Durant dukte ende e paqartë. Edhe pse basketbollisti figuron në posterat që skuadra e Bruklin Nets ka përgatitur për sezonin e ri 2022-2023, e ardhmja e tij mund të jetë larg Nju Jorkut. Disa skuadra janë interesuar për të marrë 2 herë kampionin e NBA-së.

Gjithsesi, Majami Hit dhe Golden Stejt Uarriors janë në pozitat më të mira, për 33-vjeçarin. Skuadra e Uarriors synon të rikthejë lojtarin në radhët e saj, aty ku ai ka fituar dy titujt kampionë.

Disi më konkrete duken përpjekjet e Miami, teksa kanë nisur kontaktet e para mes dy skuadrave. Drejtuesit e dy ekipeve janë takuar ditën e diel në Las Vegas, por ende nuk ka asgjë konkrete në horizont.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...