Gjiganti anglez pranë transferimit të Koulibalit

Skuadra e Napolit nuk ka arritur që të bind mbrojtësin Kalidou Koulibalin, që të firmos marrëveshjen 5-vjeçare, që kap shifrat prej 30 milionë eurosh.

Mbrojtësi nga Senegali, i përfundon kontrata gjatë verës së ardhshme dhe klubi që duket se e ka bindur atë është skuadra e Çellsit.

Londinezët janë gati të ofrojnë 30 milionë euro për transferimin e tij dhe kjo shumë mund të kënaq edhe skuadrën e Napolit.

The post Gjiganti anglez pranë transferimit të Koulibalit appeared first on Alsat.