Siguria e deputetëve dhe legjislativit, Spasovski: MPB do t’i marrë të gjitha masat

-

MPB do t’i ndërmarrë të gjitha masat për sigurinë e deputetëve dhe të legjislativit, tha ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, gjatë vizitës së sotme në vendkalimin kufitar Tabanovc.

Ministria, tha Spasovski, është duke bërë analizat e nevojshme, duke mbledhur të dhënat dhe informacionet e nevojshme, siç ka theksuar ai, në lidhje me zhvillimet e mundshme që do të ndodhin gjatë mbajtjes së seancës. Ai tha se shtëpia legjislative është tempulli i demokracisë dhe aty duhet të prezantohen të gjitha pikëpamjet dhe vendimet të merren me debat të deputetëve të popullit. Ai falënderoi për përmbajtjen dhe frymën demokratike të protestave të ditëve të fundit, por tha gjithashtu se Ministria e Brendshme është e gatshme t’i përgjigjet çdo sfide të sigurisë U bëri thirrje pjesëmarrësve të protestës që të shprehin qëndrimin e tyre në mënyrë paqësore dhe dinjitoze.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...