Valdet Xhaferi: Pushteti Lokal në Gostivar nuk është duke qeverisur konformë pritshmërive të qytetarëve

-

Kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive të dhënë për Tv Globi, mes tjerash është pyetur edhe për funksionimin e administratës komunale dhe opozitarizmin që pritet të bëjë BDI si parti opozitare në nivel lokal, transmeton Kronika

Ai tha se me kapacitetin, kuadrot dhe përvojën që ka BDI, do të sjellë sërish fitore në favor të tyre në Gostivar, pasi siç ai thekson, pushteti aktual lokal ka neglizhuar gjithçka dhe nuk qeverisur konform pritshmërive të qytetarëve.

Konstatimi i të gjithë gostivarasve është se administrata aktuale e pushtetit lokal në Gostivar nuk është duke qeverisur konformë pritshmërive. Neglizhenca fatkeqësisht nga kjo administratë komunale është evidente dhe lehtë e konstatueshme në terren. Konformë kësaj do të ndërtojmë hapa dhe do të jemi opozitë përmabjtësore dhe konstruktive duke prezentuar idetë, projekte, vizionin tonë se si duhet të jetë një model i qeverisjen në pushtetin lokal”, theksoi më tej Xhaferi.

Sa i takon zhvillimit të fushatës, Xhaferi tha se ajo ka qenë demokratike dhe me vizion se si do të duhet të duket BDI e Gostivarit gjatë katër viteve të ardhshme. Sa i takon zhvillimeve politike në vend, ai tha se pret që nesër propozimi francez të kalojë në Kuvend

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...