Taravari akuzon aktivistin e Aleancës Cufi Koka se është militant i BDI-së!

-

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe nënkryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një intervistë për “Focus” ka deklaruar se incidenti tek sheshi Skënderbeu në Shkup ndodhur në ditën e pestë të protestave anti evropiane të organizuara nga VMRO dhe Levica, Cufi Kokën (Isuf Enuzin) njërin  prej anëtarëve të partisë së tij që nxori armë zjarri dhe qëlloi në ajër në mes të protestuesve, e ka akuzuar si militant të BDI-së.

Për Taravarin aktivisti i Aleancës, Cufi Koka tashmë militant i Bashkimit Demokratik për Integrim sipas tij dhe i manipuluar nga tifo grupi “Shvercerat”, është shkaktari kryesor për incidentin tek sheshi Skënderbeu mes protestuesve pro rus dhe shqiptarëve.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...