LSDM hedh akuza ndaj VMRO dhe Taravarit: Si e emëruan shef kabineti ish drejtorin e Higjenës Komunale

-

Në konferencën për shtyp mbajtur nga zëdhënësi i LSDM, Darko Kaevski zbulon skenarin e VMRO dhe Levicës mbështetur edhe nga ASH për incidentet në Shkup gjatë protestave kundër Propozimit francez.

Skenari i pasuksesshëm i përgjakshëm i protestave të dhunshme të VMRO-DPMNE-së dhe Levicës u konfirmua se është ndihmuar nga struktura të afërta me Aleancën në Shkup, gjegjësisht kryetarit në pritje, Arben Taravari, thekson në konferencën për shtyp, Kaevski.

Të gjithë personat e armatosur të Mickoskit janë gjetur dhe sanksionuar nga MPB.

Në mesin e tyre prinë Yusuf Enus ose i njohur si Cufi Koka, vëllai i të cilit ishte drejtor i Higjienës Komunale të Shkupit i emëruar nga Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE, gjegjësisht nga Arsovska.

Vetëm dy ditë pas shkarkimit nga posti i drejtorit, i njëjti Zudi Enus Koka u emërua shef i kabinetit të drejtoreshës së re Kosana Mazneva, kështu akuzojnë nga LSDM.

Lajmet e fundit

Mourinho kushtëzon qëndrimin tek Roma

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për të ardhmen dhe lajmet që e “largojnë” nga “verdhekuqtë”.Në...

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...
- Advertisement -

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...