Çaçiç: Gabimet, mund të na kushtojnë shumë ndaj FC Shkupit

-

Në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Kampionatin e Futbollit në Kroaci, skuadra e Dinamo Zagrebit më vështirë se sa pritej, mundi Lokomotivën e Zagrebit me rezultat 3-2. Skuadra kampione në Kroaci, edhe pse ishte në disavantazh 0-2 pas 10 minuta, në fund arriti që të shënojë fitore 3-2 dhe të regjistrojë tri pikët e para në sezonin e ri.

Ante Çaçiç, trajneri i Dinamo Zagrebit, kundërshtarit të ardhshëm të skuadrës së FC Shkupit, në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve, theksoi se është i kënaqur nga fitorja e parë, por jo edhe nga loja e demonstruar nga skuadra kroate.

Ante Çaçiç, trajner i Dinamo Zagrebit

“Para sfidës me Shkupin, kjo ishte një paralajmërim i mirë se na presim kësisoj ndeshje dhe nuk udhet të lejojmë që të jemi në një situatë që të jemi me rezultat negative. Mirëpo duhetë urojë djelomoshat se nuk është lehtë që të kthehen nga 0-2 dhe të shënojnë fitore 3-2. Treguan moral dhe kërkesë dhe u harxhuan shumë që të arrijnë deri te 3 pikët e merituara.

Kujtojmë se Dinamo Zagrebi është nikoqir në ndeshjen e parë, më 19 korrik, ndërsa një javë më vonë, Fc Shkupi do të mirëpres skuadrën kroate në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, në orën 21.00.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...