Populli do Maqedoni Europiane, distancohet nga VMRO dhe Levica, dështojnë protestat!

-

E ardhmja e RMV-së është Europa dhe këtë më së miri e pamë sot në Kuvend ku dështuan forcat pro-ruse dhe fituan ata që e duan Europën.

Kanë dështuar protestat për nxitjen që mos të pranohet propozimi francez. Qytetarët i thanë JO Mickoskit dhe Levicës së Apasievit.

Ka dështuar VMRO, Levica dhe Rusia, Maqedonia e Veriut po shkon drejt Europës.

Në Kuevndin e RMV-së me shumicë votash (68) u votua pro propozimit francez që e ardhmja e Maqedonisë së Veriut të merr kahje tjetër dhe atë drejt Europës, ku edhe vendi ka përkrahjen e shumë shteteve tjera si dhe aleatëve tanë.

Kanë dështuar forcat pro ruse në vend, ku protestonin për mos ta pranuar deputetët dhe vendi ynë propozimin francez gjoja se do të humbte identiteti maqedonas, kultura dhe gjuha.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...