UEFA dënon ashpër Greqinë, për incidentët në sfidën ndaj Kosovës

Federata e Futbollit të Greqisë është dënuar në total me 31 mijë e 750 euro, për dështimin në disa pika në ndeshjen ndaj Kosovës. Greqia triumfoi 2:0 në shtëpi ndaj Kosovës më 12 qershor, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Këto janë vendimet nga Komisioni Displinor i UEFA-s: Federata e Greqisë dënohet me 7,750 euro dhe mbyllje të pjesshme të tribunave për ndeshjen e ardhshme, për hedhje të objekteve. Dënim në vlerë prej 6.000 euro për fishekzjarre, 8,000 euro për përdorim të lazerëve dhe 10.000 euro për hyrje në fushë të lojës.