Kilian Mbape, më në fund kalon dyshen CR7-Mesi

-

Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo prej vitesh kanë “mbretëruar” futbollin, pasi me topin në këmbë bënin që të gjithë të dashuroheshin pas lojës së tyre. Por siç duket, tashmë “mbretërimit” të tyre po i vjen fundi. Një tjetër “Yll” po shkëlqen në botën e futbollin, i cili ka rrëzuar nga froni “magjistarët” e topit.

Kilian Mbape këtë vit ka marrë vlerësimin më të lartë nga “FIFA 23”. Sulmuesi francez do të ketë një vlerësim 92 të lartë nga “FutZoneFIFA” dhe asnjë lojtar tjetër nuk do ta ketë këtë mesatare. Ndërsa nuk dihet se çfarë vlerësimi do t’u jepet Ronaldo-s dhe Messi-t, që për herë të parë në 15 vite asnjëri nga të dy nuk do të ketë vlerësimin më të lartë.

Në edicionin e vitit të kaluar të lojës, Mesi mori vlerësimin më të lartë, 93. Pas tij ishte Robert Levandovski me 92, i ndjekur nga Ronaldo dhe Mbape me 91. Megjithatë, sezoni i francezit, në të cilin ai shënoi 39 gola dhe dha 26 asiste, e ka parë atë të bëhet më i miri në video-lojën popullore.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...