PSZH, gjen alternativën nëse dështon marrëveshja me Shkrinarin

-

Nëse PSZH-ja nuk mund ta mbyllë përfundimisht nënshkrimin e Milan Shkriniar-it, për të cilin po negocion, atëherë do të hidhet në sulm për Zhull Koundé. Sipas informacioneve të “Le Parisien”, qendërmbrojtësi i Sevilja-s, me kontratë deri në vitin 2024, është alternativa e Luis Kampos në rast se sllovaku i Interit nuk përfundon në kryeqytetin francez.

West Ham’s Michail Antonio, right shoots at goal under pressure from Sevilla’s Jules Kounde during the Europa League round of 16 second leg soccer match between West Ham United and Sevilla at the London stadium in London, Thursday, March 17, 2022. (AP Photo/Matt Dunham)

Barcelona është një nga skuadrat që është pozicionuar më së miri për të nënshkruar me të, megjithëse nuk përjashtohet që PSZH të aktivizojë inkorporimin e tij në rast se negociatat për Shkriniar nuk do të avancojnë.

Çmimi i Koundé do të shkonte në 60 milionë euro, një shifër që apriori nuk do të ishte problem për PSZh-në, që po përpiqet të mbyllë nënshkrimin e Shkriniar për të njëjtën shumë fikse, plus 5 milionë bonuse, ndërkohë që Interi kërkon patjetër 70 milionë euro.

Nga Parisi shpresojnë të zhbllokojnë operacionin në mënyrë që të mos kenë nevojë të eksplorojnë opsione të tjera.

 

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...