Dy vdekje dhe 615 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

-

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënacve të IKSHPK-së ka njoftuar se të hënën e 18 korrikut nga një mijë e 465 testime, 615 qytetarë kanë rezoltuar me COVID-19 dhe dy persona kanë humbur betejën me COVID-19.

Nga fillimi i vaksinimit 903 mijë e 721 qytetarë janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës, 823 mijë e 991 qytetarë janë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës, 103 mijë e 897 qytetarë janë vaksinuar me dozën e tretë të vaksinës dhe 540 qytetarë janë vaksinuar me dozën e katërt të vaksinës.

Në Kosovë, numri i rasteve aktive me COVID-19 është 5 mijë e 687.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...