Futbollistët e FC Shkupit, në gjumë, në serviset e ushqimit të shpejtë?!

-

Një pjesë e mediave kroate kanë dalë me një rrëfim të pabesueshëm se çfarë u ka ndodhur futbollistëve të FC Shkupit , në rrugën e kthimit nga Gjibraltari, ku u takuan me skuadrën Linkolnit. Një rikthim që zgjati më shumë se dy ditë.

Mediat kroate raportojnë se futbollistët kanë udhëtuar me linjë të rregullt dhe jo me çarter. Pas ndeshjes me Linkollnin, lojtarët kanë kaluar 8 orë në plazh, dhe më pas udhëtuan me avion nga Malaga në Vjenë. Atje, në kryeqytetin e Austrisë, në një hotel, ata flinin, në MekDonald’s, një restorant të ushqimit të shpejtë.

Më pas ata udhëtuan nga Vjena me avion drejt Beogradit, për të arritur më në fund, me autobus në Shkup. SIpas shkrimit të portalit Index.hr, është një lëvizje e pazakontë për një skuadër profesionale.

Mediat kroate kanë shfaqur një video ku shihen personat që ishin pjesë e ekspeditës të FC Shkupit në Vjenë, ishin në MekDonald’s, duke fjetur në stola, dukshëm të lodhur nga udhëtimi i gjatë./sportmedia/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...