Ademi: Nuk është ditë e lumtur edhe pse shënova gol

-

Kapiteni i Dinamo Zagrebit dhe përfaqësueses së Maqedonisë, Arijan Ademi, pas ndeshjes në “Maksimir” u shpreh se nuk është një ditë shumë e lumtur për të, pavarësisht paraqitjes së shkëlqyer me gol dhe asist në barazimin 2-2 ndaj kampionit të Maqedonisë, skuadrës së FC Shkupit.

“Kishim kontrollin e ndeshjes, kemi krijuar raste të mira, por në fund ishte 2-2. Gabimet na kushtojnë shumë dhe do të duhet të bëjmë shumë më mirë në Shkup. Nuk ka pasur nënvlerësim, sepse ne kemi hyrë shumë mirë në ndeshje, kemi qenë fenomenal për 20 minuta, të gjithë ishim në gjysmën e tyre, dhe pas huqjes sime, u futëm krizë dhe pranuam një gol nga gabimi në vijën e fundit.

Por nuk ka asgjë për të ardhur keq, kemi një ndeshje në Koprivnicë me Slaven Bellupon, për tre ditë, pastaj është vizita në Shkup.

Jam i kënaqur me sa ndeshje kam luajtur për Dinamon dhe sa gola kam shënuar në Evropë, por kjo ditë nuk është shumë e lumtur për mua, pavarësisht se shënova golin e 12-të evropian dhe pata një asistim”, tha Ademi pas ndeshjes.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...