Bilall Kasami shkel ligjin dhe partizon arsimin

-

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami së fundmi ka bërë një shkelje të rëndë duke e hequr nga pozita e drejtoreshës së Gjimnazit “Kiril Pejçinoviq”, Teuta Llallën.

Më herët edhe vetë Llalla ishte shprehur se kjo është një skenar kryekëput politik me të cilin Kasami po mundohet që të vendosë njeriun e vet në këtë pozitë. Njëjtë edhe siç ndodhi më pas.

Sot MASH doli me deklaratë se ia ka marrë kompetencat komunës së Tetovës për heqjen nga detyra dhe emërimet tjera në Gjimnazin e lartpërmendur, duke theksuar se kryetari i Tetovës në mënyrë të paligjshme ka vepruar në këtë drejtim duke e shkarkuar drejtoreshën Llalla.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...