Guardiola mohon zërat për refuzimin e ardhjes së Nejmarit

-

Ditë më parë qarkulloi lajmi se PSZH i kishte ofruar Man. Sitit, brazilianin Nejmar. Përgjigja e e “qytetarëve”, ishte një “JO” e prerë dhe thuhej më pas se ishte Guardiola ishte ai që nuk e dëshironte në ekip yllin brazilian. Më pas, Guardiola ka reaguar për këto fjalë, duke i mohuar të gjitha.

“Më vjen keq por nuk është e vërtetë. Informacioni i tyre nuk është i saktë, Nejmar është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe është një djalë i mrekullueshëm. Por nuk është e vërtetë se unë nuk e dua në ekip për arsye se nuk më pëlqen. E vërteta është se ne nuk kemi nevoj më për përforcime në fazën sulmuese”, është shprehur teknkiku spanjoll i klubit anglez.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...