Ahmeti dhe Bushi qëndruan në Suharekë për ngushëllime tek familja e bashkëluftëtarit Raif Gashi

-

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi dhe bashkëveprimtarët Emrush Xhemajli dhe Ismet Sylejmani kanë qëndruar për ngushëllime në fshatin Dobërdolan të komunës së Suharekës tek familja e bashkëluftëtarit të tyre, Raif Gashi.

Zëvendësministri i brendshëm Nazim Bushi me këtë rast në faqen e tij zyrtare në facebook ka shkruar se me pikëllim të thellë ka marrë lajmin se është ndarë nga jeta vëllai i bashkëveprimtarit e bashkëluftëtarit të tij dhe gjithë luftëtarëve të UÇK-së, Raif Gashi.

Ky është postimi i plotë i Bushit:

“Me pikëllim të thellë morra lajmin se është ndarë nga jeta vëllai i bashkëveprimtarit e bashkëluftëtarit Raif Gashi.

Bashkë me kryetarin e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, bashkëveprimtarët Emrush Xhemajli dhe Ismet Sylejmani qëndruam në fshatin Dobërdolan të komunës së Suharekës ku familjes së të ndjerit dhe gjithë dashamirëve e miqve të tij ju shprehëm ngushëllimet më të sinqerta!

Njerëzit e mirë nuk vdesin kurrë!”

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...