Atletiko Madrid zgjedh problemin me portën

-

Jan Oblak ka rinovuar kontratën dhe slloveni do të vazhdojë edhe disa sezone tek Atletiko Madridi. Pas disa muajsh negociatash ka edhe “tym të bardhë” për portën e bardhekuqve. Vazhdimësia e sllovenit ishte element kyç si për klubin metropolitan, ashtu edhe për trajnerin Simeone që e konsideron portierin në fjalë pjesë kryesore të projektit të tij sportiv.

Prandaj, ai insistoi në vazhdimin e kontratës që mbaronte në vitin 2023. Kjo do të thoshte që nga 1 janari i ardhshëm ai mund të negocionte me klubin që dëshironte. Diçka që nuk do të ndodhë, pas rinovimit, sepse Oblak do të vazhdojë të jetë i lidhur me ekipin ku do të shërbejë të paktën një dekadë, pasi mbërriti në vitin 2014 për të pasuar Kurtuan.

Në mungesë të më shumë detajeve dhe zyrtarizimit, Oblak do ta rrisë pagën e tij nga 10 milionë neto në 12 milionë. Një përmirësim që vjen për të miratuar rolin e rëndësishëm të tij si në fushë, ashtu edhe jashtë drejtkëndëshit të blertë.

Po flasim për kapitenin e dytë të Atletiko Madridit dhe zërin më autoritar, bashkë me atë të Koke. Prandaj, rëndësia e këtij rinovimi është e madhe.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...