Bomba e ditës/ Dhjetë deputet të VMRO-së të gatshëm të votojnë ndryshimet kushtetuese, pa leje të Mickoskit

-

Maktel nga burime të mirëinformuara politike mëson se një grup deputetësh janë takuar me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen, pas fjalës së saj në Kuvend.

Deputetët e VMRO-së janë ankuar Mickoski i ka obliguar të nënshkruajnë deklaratë te noteri, kanë pësuar kërcënime për linçim por edhe premtime se nëse nuk votojnë për amendamentet kushtetuese do të shkojnë sërish deputetë dhe me këtë do të kenë një përfitim të madh financiar. Pagën e deputetit. dhe shtesat tjera nga anëtarësimi në komisione dhe shpenzimet e udhëtimit, shpenzimet sjellin të ardhura disa mijëra euro në muaj për një deputet.

Von Der Leyen u premtoi se do të sigurohej që ata të mbrohen dhe të kujdesen së bashku me familjet e tyre, njësoj siç u bë me deputetin e BESA, Kastriot Rexhepi.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...