Ardhja e mërgimtarëve, komuna e Prizrenit ofron shëbime edhe të shtunave

-

Qyteti i Prizrenit është një ndër destinacionet e para në Kosovë që turistët e huaj zgjedhin për të vizituar.

Mirëpo, ky qytet ka edhe shumë mërgimtarë që për pushime vijnë në vendlindje.

Fluksi i madh i ardhjes së tyre, përveç në kolona dhe në sheshet e qytetit është vërejtur edhe në administratën komunale.

Kjo ka bërë që komuna të hapet edhe të shtunave, në ditë pushimi.

“Do të jetë funksional edhe ditëve të shtunë, bëhët fjalë për orarë të reduktuar nga ora 09:00 deri në ora 13:00.. kjo do të zgjasë për një muaj dhe do të ofrohen të gjitha shërbimet…..”, ka thënë Edin Shehu, drejtor i Administratës Publike në Prizren.

Edin Shehu, drejtor i Administratës Publike në Prizren

E, ky vendim i komunës, sipas zyrtares Kastriote Vata, është mirëpritur nga qytetarët e Prizrenit.

“Dë dy javët e kaluara është rritur shumë fluksi i qytetaraëve që kërkojnë shërbime komunale, dhe ata janë të lumtur që edhe të shtunën po ofrohen këto shërbime”, ka thënë Vata.

Kastriote Vata

E këtë të shtunë, u panë edhe disa qytetarë që shftyrëzuan këtë të drejtë për të kryer shërbime në komunë.

“Është një vendim shumë i mirë që të punohet edhe të shtunën, kjo është e mirëseardhur edhe për vendasit por edhe për mërgimtarët. Është sakrificë për punonjësit mirëpo është shumë e rendësishmë për mërgimtarët”, ka thënë Valon Hoti, qytetar i Prizrenit.

Valon Hoti, qytetar i Prizrenit.

Sivjet, Prizreni për herë të parë gjatë të shtunave ofron shërbime për qytetarët.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...