Lista e plotë e artistëve që do të përformojnë në “Sunny Hill”

-

Po vazhdon zbulimi i artistëve që do të jenë pjesëmarrës në festivalin “Sunny Hill”, i cili do të mbahet në Prishtinë.

Deri më tani janë konfirmuar një sërë yjesh që do të performojnë në festivalin më të madh të organizuar në Kosovë.

Nga këngëtarja e famshme kosovare, Dua Lipa deri tek këngëtari kolumbian J Balvin, i njohur si “Princi i Reggaeton”, dy nga këta emrat më të njohur si në tregun ndërkombëtar ashtu edhe në atë vendor, pritet të përformojnë në Sunny Hill.

Ndërsa, së fundmi faqja zyrtare në rrjetin social Instagram, “Sunny Hill” ka prezantuar listën e gjatë të këngëtarëve që do të jenë në festivalin e këtij viti, i cili po bën rikthimin pas dy vitesh për shkak të pandemisë.

J Balvin dhe Dua Lipa

Gjithashtu, në faqen zyrtare të “Sunny Hill Festival” është konfirmuar artisti turk Emir Taha, i cili do të iu bashkohet artistëve të tjerë që janë pjesë e festivalit, së bashku me DJ turk Burak Yeter.

Emir Taha

“Sunny Hill Festival 2022”, do të zhvillohet në data 4, 5, 6 dhe 7 gusht.

Lista e plotë të artistëve që do të jenë pjesë e “Sunny Hill Festival 2022”:

Dua Lipa, J Balvin, Diplo, Skepta, AJ Tracey, Mahmood, Regard, Burak Yeter, Adrian, Art Haliti, Azet, Art Lokaj & Eros, Bookie, Caboo,  Cozman, Dhurata Dora, DJ Bannzz, DJ First, DJ Flow, Edon, Elvana Gjata, Emir Taha, Erno, Fattizzle, Galoski, Ghetto Geast, Jimpong & Friends, Kamal, Kida, Kreshnique, La Fazani, Labi Ramaj, Ledri Vula, Lekë, Liburn, Lluni, Lumi B, Lyrical Son, MC Kresha, Nush, Onat, Romeo Blanco, Rrrron, Sahati, Sancet, Semi, Sytë, Vertigeux, Yll Limani, Yon Idy, Zuna, Zwada.

Festivali “Sunny Hill” do të mbahet në parkun e Gërmisë, numri i pjesëmarrësve do të jetë i kufizuar

Lajmet e fundit

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...
- Advertisement -

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan...