Çavi i kënaqur: Ishim më të mirë se Real Madridi

-

Skuadra e Barcelonës ka bërë disa nënshkrime të profilit të lartë këtë verë dhe pasi mposhti Real Madridin, do të jetë e vështirë për shumë skuadra të kundërvihen ndaj ekipit nga “Camp Nou”.

“Blaugranët” mposhten Real Madridin me rezultat 1-0 në Las Vegas të dielën në mëngjes me një gol mahnitës nga Rafinja. Në ndeshje, pati debutim edhe për Robert Levandovskin. Duke folur pas ndeshjes, trajneri Çavi Hernandez ishte në humor dhe optimist përpara sezonit të ri.

“Jemi ndjerë mirë. Gjëja më pak e rëndësishme është fitorja, por ne katalunasve na pëlqen ta mposhtim Real Madridin. Pjesa e parë ishte e shkëlqyer, e dyta më pak e mirë. Skuadra duket e mirë fizikisht.
Pashë një Barcë të mirë, por ne duhet të jemi më të besueshëm në zonë. Ne ishim më të mirë se Real Madridi. Jam i kënaqur, përtej rezultatit. Arrita ta shijoj edhe në stol. Ne po krijojmë një sasi të madhe eksitimi mes katalunasve. Për ne është një fitore e rëndësishme”, tha mes tjerash trajneri i Barcelonës.

Fjalët e Çavit konfirmohen edhe nga fakti se “El Clasico” nuk luhet, por fitohet dhe këtë e tregoj edhe përleshje mes lojtarëve, edhe pse një ndeshje miqësore.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...